top of page

"YAŞAMLA ÖLÜM ARASI AHLAKSIZLIK".. Prof. Dr. Sezin Akça Bayar Yazdı..


Demiştim ki.. Sezin hayat zor işte.. sen veya başkası hayatta kalma çabası içerisindeyken blog senin neyine.. Motive olmak, pozitiflik, gün ışığı evet hepsi süper.. Hiç lafım yok.. Ama annen baban abin hastayken otur yazma dedim kendi kendime.. Öyle de yapmıştım yazdan beri yazmıyordum.. Belki de gücüm mü yoktu bilmiyorum.. OLABİLİR..

RESETLEMEK GEREKİR BAZEN


Ta ki Sayın "Arda Erel"'in koyduğu bu resmi görene kadar.. "Nasıl mutlu oldum anlatamam!!" İçinizden dediklerinizi dillendirip, özetleyip, tükrüğünüzü boğazınıza dolamadan yalın, yalansız, en ahlaklı en namuslu, en adil şekliyle tek bir karede özetleyebilmek bu olsa gerek..


Hepsini 15 gündür herkesten, hiçbirinden, herşeyle, hesapsız veya hesaplı dinliyorsunuz.. Ben oturup size fikir beyan etmiycem, haddim değil..


Sadece bir KESİT anlatmak istiyorum.. ki burada kalsın.. Yarın öbür gün belki torunlarımıza lazım olur..


Çetik ören bir nine getirin gözünüzün önüne.. yanında sobası, bir yanında çayı yemeği, karda üşüyen ellerini ısıtan bir ana, paçasında bebeleri.. Çalışmaktan gocunmayan abiler, dedeler, babalar, amcalar ve dahası.. Taş üstüne taş ören, damını evini kendi yapan.. en çok da hayvanlarına "ev" yapan, aile bilen..kardeşi sayan bir toplum.. AMA SAĞLAM YAPAN HER İŞİNİ..

Bir de şunu hayal edin.. yalan-dolan, çalan-çırpan.. saklayan, yanıltan, aldatan insanlar topluluğu.. Hepiniz bu insanlarla karşılaşmışsınızdır ve zaman içerisinde de eğitilmişsinizdir, artık siz de savunmanızı en üst düzeye çıkarmışsınızdır.. Elinizden geldiğince ve gönül temizliğiniz el verdikçe.. Siz eğer hiç karşılaşmamışsanız hayata 1-0 yenik başlıyorsınuz, çünkü yaşadıklarınızı hazmetmek, sindirebilmek ve toprağa karışmasını beklemek yıllarınızı alabilir. Sizin doğrularınız onlar değildir ve hiç bir zamanda olmayacaktır..


Bu ikilemi yaşamadan zaten olgunlaşmak imkansız.. kan kana karışmadan, deniz suya, kardeş kardeşe, hayal gerçeğe, hayat ölüme varmadan acı da tatlısı da anlaşılmaz ki bu dünyanın..


Bir kere bu girdaptan sağ çıkarsanız da güçlenmemeniz ve iz düşümlerini yakalamamanıza imkan yok bu yaşam yolculuğunun..


Biraz uykusuzluk, biraz yaş, morartı gözlerde.. sonra derin bir sessizlik ve kurgu dehası sizi olmak istediğiniz yere götürür elbet..

UMUT AŞILAMAK VE SÜRDÜRMEK BENİM BOYNUMUN BORCU

Sizler birer "DEPREMZEDE" değilsiniz.. Sizler benim için "DEPREMZADE" siniz bu saatten sonra..

Siz bu ülkenin gelmiş geçmiş en vefakar, en SOYLU, en asil, en cesur, en "AHLAKLI", en "NAMUSLU", en "ASİL" EVLATLARISINIZ !!


Gözünüzdeki yaş benim, bileğinizdeki yük sizin, omzundaki el SİZLERSİNİZ..

OLMAK ZORUNDASINIZ..


Bilin ki.. evdeki nine de, çarşıda ki amca da, odun kıran abi de, dersini çalışan çocuk da BENİM "ZADE" M... BENİM SOYUM..


SİZ BENİM SOYUMA, "NAMUSSUZ, AHLAKSIZ, ADİ" DİYEMEZSİNİZ...


TÜM "DEPREMZADE" LERİ BÜYÜK BİR YÜREKLE KARŞILIYOR VE GÜCÜMÜN YETTİĞİ ÖLÇÜDE YARDIMLARINA KOŞACAĞIMA YEMİN EDİYORUM..


TÜRK'LÜK, İNSANLIK, DOKTORLUK, ANNELİK, EVLATLIK... HEPSİ AYNI.. HEPSİ AYNI BAŞLIĞIN ALTINDA VE KADERİNDE..


Tüm "DEPREMZADE" lere, "TÜRKZADE"lere, "İNSANZADE"lere.. "NAMUSZADE", "AHLAKZADE" ve "ASİLZADE,"LERE SELAM OLSUN.. !!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.. !!

Dr. Sezin Akça Bayar, Herhangi Biri..


597 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2 Post
bottom of page