top of page

"GEVEZE yani Sn. Jozi Zalma".. NORTHWAY okuyucuları ile beraber..

Güncelleme tarihi: 8 Ağu 2021

BUNDAN BAŞKA EVİMİZ YOK..


Kitaplarında gezinirken.. Sesi her an, ne iş yaparsak.. bizimle olan.. desteğini hep yanımızda hissettiğimiz.. Canımız, gülen gözlerin, görmeden de duyarak gülebileceğimizin ispatı.. Komedyenliğin en medarı iftiharı.. Gülerken düşündüren, bilgilendiren.. eğlendiren..

Sayın GEVEZE.. Bizimle olduğun için sonsuz minnettarız..

Zor günlerimizde, birlik olduğumuz bu günlerde.. Bir destekçimiz de bizi bir nebze tebessüm ettiren, umudumuzu kaybettirmeyen, kaybetmememiz için elinden geleni yapan Sayın Jozi Zalma'ya çok teşekkür ediyoruz..Her an dinlesek bıkmayacağımız, kulaklarımızı, ruhumuzu, kalbimizi yıllardır şenlendiren.. bilgilendiren.. iş dönüşü yorgunluğumuzu alan.. Dünya iyisi ve canlısı Sayın Jozi Zalma bizlerle..
Bu yangın dönemi, yaşadığımız zor günlerde.. elinden gelen manevi yardımı bizlere bir radyo düğmesi uzaklıktaki Geveze'ye nice "Show" lar dileriz.. Desteğin, içimize ferahlık veren neşen ve öğretilerin için sonsuz teşekkürler..


Gülen sesini arabamız, evimiz, kalbimizde ağırlamaya devam edelim lütfen..

Radyocu, Dj, Radyo program sunucusu, müzisyen, şair, ressam... Aslında birçok sıfatı var Geveze'nin. Takma ad olarak Geveze'yi kullanıyor ancak gerçek ismi Jozi Zalma. 23 Mayıs 1970 tarihinde istanbul, Üsküdar’da dünyaya gelen Geveze'nin çocukluğu Büyükada'da geçmiştir. Radyoya olan merakı 14-15 yaşlarına dayanmakta. İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü tamamlayan Geveze, Bay J ile birlikte çalışırken aldığı teklifle radyo programcılığına merhaba diyen Geveze'nin birçok çalışması da mevcut.


Geveze, Bay J ile sürekli konser verdikleri Fazla Mesai grubunda da çalışmalarına devam etti ancak 2011 yılında bu grup müzik çalışmalarına son verdi. Yelken, motosiklet, scuba, fotograf, şömine, uyumak, yağlı boya resim, müzik, gitar gibi ilgi alanları olan Geveze'nin hikaye kitaplarının bazıları şunlar;

 1. Veda Hikayeleri: 2003

 2. Hayata Dair: 2004

 3. Kadın A.Ş.: 2005

 4. Ateşle yaklaşma: 2005

 5. Tuzlu Kahve: 2006

 6. Aşka Dair: 2006

 7. Kadına Dair: 2009

 8. Sonsuz: 2012

 9. Siyah-Beyaz Hikayeler: 2013

Unuttuğum varsa lütfen ekleyin..https://www.kitapyurdu.com/yazar/geveze-/26512.html Tüm kitapları bu bağlantıda bulabilirsiniz..Jozi Zalma nam-ı diğer Geveze, Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Beden dili eğitimi vermekteydi. "Blue-moon Sailing Team" ile yaklaşık 13 senedir yelken yarışlarına katılmaktadır. İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dillerine oldukça hakim olan Geveze 1998 yılından beri evlidir ve 2 oğlu vardır. Geveze, YouTube kanalında da Gel Talk Show Yapalım programıyla ekranların sevilen yüzü haline gelmişti. Geveze şov Power FM'de çıkıyor. Saat 17'de başlayan program her gün yeni izleyicileriyle buluşuyor, yaklaşık 3 saat sürüyor ve oldukça seviliyor. Geveze Show, 1991 yılından beri bizlerle..


Sayın Jozi..

Oğlum Kuzey ve eşim Aycan.. Senin hep takibinde..
Ruhumuza işleyen, izler bırakan o muhteşem ses..
İyi ki varsın ve bizimlesin..

30 Temmuz 2021 tarihli Geveze Show 381.. Yangınla ilgili çok düşündürücü bilgiler paylaşıyor.. Günümüz depresyonuyla başetmeyle ilgili süper yorumlar ve röportajlar var.. Kaçırdıysanız lütfen aşağıdaki linked'den dinleyin..
Bu konuşmasının son 2 dakikasını burada paylaşmaya çalışacağım..
Ve Veda Zamanı..!!

  Onbeş günlük bir tatil yapacağız.. Nesli ile beraber.. Tabi beraber değil, ayrı ayrı tatiller yapacağız..
Daha neşeli bir günde sizlere veda konuşması yapmak isterdim.. Sizden onbeş gün izin istiyorum konuşması yapmak isterdim..
  Zor bir gün.. Türkiye'nin her yeri yanıyor, her yerinde ormanlar yanıyor.. 
Çok görüceksinizdir bu aralar.. İşte ormanlar yazın ısıyı, 5 ile 8 derece düşürür, kışın ısıyı yükseltir.. Nemi sabit tutar..
Bir ladin ormanı, efendime söyleyeyim.. 32 ton kayın ormanı, 68 ton çam ormanı.. 40 ton toz emer.. Ormanlar ağaçsız bir ortamdan sekiz kat daha fazla toprak üretir.. Yüz yaşındaki bir kayın.. saatde kırk kişinin çıkardığı karbondioksidi yok eder.. Bir yığın rakamlar duyacaksınız...
  Kaybettik ya.. Bizim için hepsinden, herşeyden daha önemli oldu.. 
  Oysa ki kaybetmeden evvel yaptığımız şeyleri, hataları, ya da yapmayı unuttuklarımızı, yapmayı atladıklarımızı... farketmemiz lazım ki.. iş işten geçtikten sonra ancak konuşuruz.. 
Amerika'da bazı plajlarda tabelalar var.. 
  "Bu plajda denizde hayvanlar hiçbir şekilde çöp bırakmıyorlar..Ancak insanlar bırakıyorlar.. Lütfen hayvan gibi davranın..!!" diye tabelalar koymuşlar.. Belki de bizim de hayvanlar gibi davranmamız lazım.. Çünkü biz insanlar bu işi beceremiyoruz.. Beceremedik.. Beceremiyoruz.. Başka şeyler düşünüyoruz.. Aklımız hep başka bir yerde.. Ya cebimizi düşünüyoruz.. ya başka..hep birşeyler düşünüyoruz.. Oysa ki, burası bizim evimiz.. Başka bir evimiz yok.. Gerçekten başka bir evimiz yok.. BU EVDEN BAŞKA EV DE YOK..!! Oysa ki biz evimizde ne kadar derli topluyuzdur.. yere bir kırıntı düşse hemen kaldırırız.. bir de sileriz de.. çoğumuz.. Ama aynısı ülkemize yapıldığı zaman, ülkemizde yaşandığı zaman..kılımızı kıpırdatmıyoruz.. 
  Evimize gösterdiğimiz hassasiyeti kendi topraklarımıza göstermiyoruz, gösteremiyoruz.. ya da göstermek istemiyoruz, bilmiyorum.. 
  AMA.. BUNDAN BAŞKA EVİMİZ YOK..!!

BUNDAN BAŞKA EVİMİZ YOK..!!
Benden bu akşamlık bu kadar.. onbeş günlük de bu kadar.. Onbeş gün sonra görüşmek üzere.. Sizi çok seviyorum.. Hoşçakalın..

30 Temmuz 2021, GEVEZE SHOW 381 Kaydı.
GEVEZE, JOJİ ZALMA; DJ, Radyo yapımcısı, müzisyen, yazar, sporcu.. eş ve baba..
666 görüntüleme0 yorum

Comentários


Yazı: Blog2 Post
bottom of page